9 viktima dhe 98 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

15:20 | 15 Shtator 2020

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1, Berovë-1, Dellçevë-2 dhe Kërçovë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 104 të shëruar. Kanë ndërruar jetë 9 pacientë, në mesin e viktimave edhe dy të rinj, një23 vjeçar dhe tjetri 29 vjeçar./alsat

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara