519 raste aktive me Covid-19 në Gjilan, Haziri apelon për kujdes

00:05 | 23 Nëntor 2020

Komuna e udhëhequr nga Lutfi Haziri ndodhet në zonën e kuqe dhe po kalon ditë të vështira në përballje me Covid-19. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haziri apelon për kujdes.

Aktualisht në komunën e Gjilanit janë 519 raste aktive me Covid-19.

“Në #ditën e 256-të, lajmi i mirë është që në Gjilan i kemi 68 të shëruar nga #COVID19. Gjendja e përgjitshme është kjo: nga 6289 teste, 2363 kanë rezultuar pozitivë, 1716 janë shëruar, 68 persona kanë vdekur, 519 raste i kemi aktive, 78 në hospitalizim dhe 158 mostra në pritje. Apeloj që t’iu përmbaheni tri postulateve për mbrotje nga infeksioni: maska, distanca dhe larja e duarve!”, shkroi Haziri.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara