389 persona në oksigjenoterapi e 14 në respiratorë në QKUK

15:18 | 5 Gusht 2020

 

Nga 626 pacientë total në trajtim me Covid-19, 14 prej tyre janë më respiratorë.

Në njoftimin e SHSKUK-së, tutje bëhet e ditur se janë 35 pacient me CPAP dhe 389 me oksigjenoterapi.

Ndërsa gjithsej 432 pacient të konfirmuar me Covid19-  janë të shtrirë në klinika dhe Spitale./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara