Tech/Auto | arbresh.info

Kategoria : Tech/Auto

14903784966605

Sa shumë rrezikohemi nga robotët

Më shumë se 10 milionë punonjës britanikë rrezikohen të zëvendësohen nga robotët brenda 15 vitesh, teksa automatizimi i detyrave rutinë po shton ritmet në...

twitter-e

Twitter po mendon ta bëjë shfrytëzimiin me pagesë

Kompania Twitter po mendon që të fus opsionin e pagesës për shfrytëzuesit e saj. Ky rrjet social aktualisht po kryen një studim se si vlerësohet dhe nëse ka të...

maxresdefault

BMW M8 do të fillojë të prodhohet në vitin 2019

Edhe pse BMW tashmë disa herë ka paralajmëruar se do të fillojë përgatitjet për prodhimin e legjendarit M8, tashmë një gjë e tillë është konfirmuar edhe...

apple-store-5th-ave_36906

Apple për iPhone dëshiron funksion të ngjashëm me Continuum

Apple për iPhone dëshiron funksion të ngjashëm me ContinuumKupertino | 25/03/2017 18:26 SHPËRNDAJE Kur para pesë vjetësh Microsoft prezantoi pajisjen Surface 2...

850x636_pipo1490362153

Telefoni Moto M shënon shitje shumë të mirë

Kompania Lenovo ka prezantuar nën brendin e saj Motorola në nëntorin e kaluar telefonin e ri Moto M, si model që hyn në segmentin e mesëm, por me dukje prej...

google

Google largon funksionin Hangouts SMS

Duke pasur parasysh se Google kishte paraqitur Hangouts Meet dhe Hangouts Chat, të cilët kryesisht ishin të dedikuar për përdoruesit e kompanive, shumë përdorues...

773c2e015632d2328a1a052072faa24a

​Galaxy Note8 pritet të ketë ekran 4K prej 6.4 inç

Ndërkohë që është paralajmëruar se do të arrijë në treg kah fundi i verës, pajisja e kompanisë Samsung, Galaxy Note 8 mësohet se pritet të vijë me ekran...

kompjuter

Planifikohet shtrenjtimi i PC-ve

Shitësit e PC-ve, për të kompensuar ngritjen e vazhdueshme të shpenzimeve të komponentëve siç janë panelet e ekraneve, memoriet DRAM, SSD, bateritë,...

170322125309-03-male-infertility-test-smart-phone-app-exlarge-169

Pajisja e re e telefonëve mund të përcaktoj deri në 98 për qind fertilitetin tek meshkujt (FOTO)

Një aplikacion i ri i telefonëve të mençur mund të vlerësoj spermën e mashkullit dhe të përcaktoj nivelin e tij të fertilitetit me një siguri deri në 98 për...

170322093349-05-dubai-police-supercars-exlarge-169

Zyrtare: Dubai ka veturat më të shpejta të Policiës në botë

Veutra e policisë së Dubait, Bugatti Veyron është certifikuar nga Libri i Rekordeve Guinness si makina më e shpejtë e policisë ndonjëherë. Kjo veturë mund të...