Shqipëri | arbresh.info

Kategoria : Shqipëri

Albania's new President Bujar Nishani stands with his wife Odeta and his daughter, Fiona (R) and his son Ilir (L) during a ceremony in Tirana July 24, 2012. Nishani called for political unity in the country in order to meet the "historic challenge" of European Union membership.           REUTERS/Arben Celi (ALBANIA  - Tags: POLITICS)

Zonja e Parë e mbuluar me shami në vendet e shenjta

Presidenti Nishani është për një vizitë disa ditore në Arabinë Saudite. Por, më shumë se në vizitë zyrtare, Nishani ndodhet në Arabinë Saudite për...

mark-frroku-3_6

Zbardhet vendimi që i dha pafajësinë Mark Frrokut për vrasjen në Belgjikë

Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-deputetit Mark Frroku në vrasjen e...

screenshot_7

Aksident tragjik në Rrogozhinë, mjeti përplas për vdekje fëmijën 3-vjeçar

Një aksident tragjik ka ndodhur sot në mbrëmje në Rrogozhinë. Informacionet paraprake thonë se një automjet ka përplasur për vdekje një fëmijë trevjeçar....

lulzim-basha_4447

Basha paralajmëron Ramën dhe Policinë për protestën e nesërme

Kreu i PD­së, Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të Ramës se PD kërkon të destabilizojë vendin me protestën e nesërme. Sipas Bashës, PD do të...

edi-rama_4691

Rama paralajmëron ndërhyrjen e policisë nëse protestuesit e PD bllokojnë rrugët

Paraditen e së hënës, mes protestuesve të Partisë Demokratike dhe punonjësve të policisë mund të ketë përplasje për bllokimin e rrugëve. Kryeministri i...

largea-libri1429768238_3965

Shqipëria në Panairin e librit në Milano

Në ditën ndërkombëtare të librit, Shqipëria merr pjesë në Panairin e Librit- Tempi di Libri-, Milano, ku u diskutua rreth mundësisë së përkthimit dhe...

ditmir-bushati-me-mendje-dhe-zem-euml-r-jam-n-euml-tetov-euml-hd-1200x630

Bushati: Basha po bën diversion me BE dhe SHBA

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka akuzuar kreun e opozitës, Lulzim Basha, se po bën diversion me BE dhe SHBA dhe se po e çon opozitën në vetëvrasje politike....

david-mcallister-011-620x358

Eurodeputeti nesër në Tiranë

Zëvendëspresidenti i PPE, David McAllister dhe raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, kryesojnë delegacioni që mbërrin të hënën...

avni_9989

93 vjetori i vrasjes së Avni Rrustemit

Avni Rustemi vdiq pas një atentati që iu bë në Tiranë. Atij i bëhet atentat më 20 prill pranë Pazarit të Ri por vdes dy ditë më vonë, më 22 prill 1924. Avni...

police-tape

Kjo është gruaja që humbi jetën në aksidentin tragjik në Tiranë

Gruaja që shikoni në fotografi është viktima e së shtunës mbrëma në zonën e Tregut Elektrik në Tiranë./Arbresh