Shëndetësi | arbresh.info | Page 3

Kategoria : Shëndetësi

auto_be71495806743

Tani lirisht mund ta konsumoni çokollatë, edhe studimet e vërtetojnë

Hulumtimi, rezultatet e të cilit janë publikuar te “British Medical Journal: Heart”, ka treguar se konsumimi i moderuar i çokollatës, ul rrezikun nga...

pjeshkat

Pjeshka, simboli i jetëgjatësisë në Kinë

Pjeshka ky frut që konsiderohet si simboli i jetëgjatësisë në Kinë, ka origjinën e vet në këtë vend ku është kultivuar për më shumë se 5000 vjet. Pjeshka...

sigurimet shendetesore, dita e punetoreve

MSh po rekturon stafin për mbledhjen e fondeve për sigurime shëndetësore

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u informua lidhur me aktivitetet e kryera për fillimin e mbledhjes se premiumeve për sigurimet shëndetësore dhe funksionalizimin...

auto_barnat1363724917

Shqyrtohet lirimi nga tarifat doganore i produkteve farmaceutike

Në mbledhjen e Qeverisë u bë shqyrtimi i projekt-udhëzimit administrativ për mallrat e liruara nga tarifa doganore. Ministri i Financave, Avdullah Hoti tha se ky...

qkuk-780x439

QKUK-së iu dhurohen 40 karroca

Handikos do të dhurojë sot 40 karroca të dimensioneve të ndryshme për bartjen e pacientëve në nevojë për Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Donacioni...

25_05_2017_6230946_karroca_per_bartjen_e_pacienteve

Handikos do t’i dhurojë QKUK-së 40 karroca për bartjen e pacientëve

Handikos do të dhurojë 40 karroca të dimensioneve të ndryshme për bartjen e pacientëve në nevojë për Qendrën Klinike  Universitare të Kosovës. Donacioni...

venatmerimangettw

Çfarë i shkakton venat merimangë dhe si mund të trajtohen

Në ngjyrë blu, jeshile apo vjollcë, të përdrdhura e aspak të këndshme, venat merimangë, të ngjashme me variçet, mund të jenë të dhimbshme dhe shfaqen jo...

auto_bu21493210367

Receta, që mbron gjëndrat tiroide, fshikëzën e tëmthit dhe mëlçinë

Nëse e përfshini këtë ushqim në regjimin tuaj të ushqimit, do të befasoheni me vetitë shëruese, me të cilat do të furnizohet organizmi juaj. Në fakt, kjo...

auto_uje-me-limon1495734528

Pija ‘magjike’ që largon yndyrën e barkut duke fjetur

Dëshironi të humbisni shpejt, lehtë dhe natyrshëm dhjamin që grumbullohet rreth barkut? Dietologët këshillojnë këtë recetë natyrale, e cilësuar tepër...

ushqimi-per-ramazanin

E mahnitshme çfarë i ndodhë trupit tuaj gjatë 30 ditëve agjërim

Në Ramazan, muslimanët agjërojnë një muaj hënor çdo ditë nga agimi deri në perëndim të diellit. Por jo vetëm muslimanët agjërojnë – edhe pse për ta...