Shëndetësi | arbresh.info

Kategoria : Shëndetësi

qepkuqe

Ja pse duhet të hani sa më shumë qepë të kuqe

Përdorimi i qepëve për trajtim mjeksor që lidhet me bakteriet dhe sëmundjet kronike, praktikohet që nga kohrat e lashta. Qepët meritojnë vëmendje të veçantë,...

heart

4 mënyra për të parandaluar sulmin në zemër

Njerëzit me tension të rregullt të gjakut, kanë më pak shansë të preken nga sulmi në zemër. Tensioni i lartë i gjakut dëmton procesin e enëve të gjakut në...

kakkakakak

I jep djalit kanabis që t’ia lehtësojë dhimbjet e kancerit, por ndodh e pabesueshmja

Callie Blackwell ka rrëfyer historinë e pabesueshme që ka ndodhur me djalin e saj, i cili ishte i sëmurë nga kanceri. Përkundër transplantimit të kockave që ju...

virus1

Virusi nga i cili frikësohej e gjithë bota sot është armë biologjike numër një

Vetëm nëse përmendet variola vera njerëzve u ngrin gjaku në vena, madje edhe nuk është e çuditshme që pas 45 viteve, pasi për herë të fundit u paraqit kjo...

ushqime-1

6 ushqime anti-plakje që duhet t’i provoni

Do të donit të shtonit vite në jetën tuaj ose jetë në vitet tuaja? Ka disa ushqime anti-plakje që mund t’ju ndihmojnë t’i bëni të dyja. Dieta luan rol në...

20_05_14_71487_5c7c6bf7-0349-4b52-b5c0-8e04f860d18e-0

Ja cili është rreziku nëse keni dhimbje të kokës gjatë seksit

Shumica e dhimbjeve të kokës gjatë seksit nuk janë për t’u shqetësuar. Por disa mund të jenë shenjë e diçkaje serioze, si për shembull probleme me enët e...

cikli-menstrual-jo-i-rregullt-nenadhefemija

Ja cilët mund të jenë shkaktarët e ciklit menstrual të çrregullt

Pothuajse të gjitha gratë kanë herë pas here probleme me ciklin menstrual. Mund të kenë cikël të çrregullt, shumë gjakderdhje ose më pak se normalisht, të...

mjalti-12-e1490486254273

Mjalti, dobitë për trupin dhe përdorimet

Shumë njerëz ndalojnë ngrënien për të reduktuar peshën e tyre, por kjo është praktikë potencialisht e rrezikshme. Nëse nuk hani ushqim mjaftueshëm, që...

snoring-meta-780x439

Ushqimet që parandalojnë gërhitjen gjatë natës

Gërhitja është një problem shqetësues, jo vetëm për personin që i ndodh, por edhe për gjithë pjesëtarët e tjerë. Të gjithë kemi të paktën një person...

benefits-of-cucumber-water-1

Pini ujë me tranguj

Ju keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të...