Rajoni | arbresh.info | Page 959

Kategoria : Rajoni

a

Mali i Zi arreston ish kryeministrin për keqpërdorim të buxhetit

Këtë mëngjes në ndërtesën e qeverisë së Malit të Zi, u arrestua kryetari i këshillit politik të partisë në pushtet DPS dhe ish-kryeministri i bashkësisë...

GRUEVSKI-AHMETI

VMRO-BDI po tentojnë t’i ikin regjistrimit

Qeveria VMRO-DPMNE-BDI është duke përgatitur strategji për t’i ikur procesit të regjistrimit. Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës ka dalë me...

a

Nikoliq: Serbia e gatshme të strehojë 6000 refugjatë

Serbia është e gatshme të strehojë deri në 6.000 refugjatë gjatë dimrit, ka thënë presidenti serb Tomislav Nikoliq, transmeton arbresh.info. Nikoliç e tha...

a

Daçiq: Rusia nuk është kundër anëtarësimit të Serbisë në BE

Rusia kurrë nuk ka pasur asgjë kundër anëtarësimit të Serbisë në BE, përveç nëse ne do të ndryshonim qëndrim ndaj Rusisë gjë që nuk do të ndodhë, ka...

tetov-300x155

Tetova sot në protestë dhe bllokim të rrugëve për shkak të ndotjes

Në Tetovë sot në mesditë do të mbahen protesta me bllokimin e rrugëve, për shkak të ndotjes së ajrit. Protesta është thirrur nga Lëvizja “Nëna dhe...

download

“Elita 5” bën thirrje qytetarëve të dalin në protestë

Grupi i mirënjohur tetovar “Elita 5”, me anë të një statusi në rrjetet sociale, i bëri thirrje qytetarëve të dalin në protestën e ditës së premte....

grafit-640x506 (1)

Grafiti “Vdekje për shqiptarët”, shlyhet nga shkolla në Shkup, pas reagimit të prindërve

Pas reagimit të disa prindërve, shkolla fillore “Johan Hajnrih Pestaloci” në Shkup ka shlyer në grafit me mesazh urrejtës dhe racist nda shqiptarëve “Vdekje...

epa02310452 A worker tends to cannabis plants at a growing facility for the Tikun Olam company near the northern Israeli town of Safed on 31 August 2010. In conjunction with Israel's Health Ministry, the company currently distributes cannabis or Marijuana for medicinal purposes to over 1,800 people to help relieve pain caused by various health conditions.  EPA/ABIR SULTAN ISRAEL OUT

Maqedonia legalizon kanabisin

Maqedonia ka filluar procedurën për legalizimin e marihuanës për qëllime mjekësore. Më së voni deri në shkurt pacientët do të kenë mundësi të kenë qasje...

politikeee-612x330

A po politizohet ndotja e ajrit?!

Ndotja e ajrit në Tetovë ka alarmua qytetarët që me të drejtë kërkojnë ndalimin e punës së Jugohromit si ndotës kryesor. Reagimi i qytetarëve ndodh pas...

Hekurudhat_16.12.2015-640x360

BDI nuk çan kokën për ndotjen, promovon projekte infrastrukturore?!

Në kohën kur gjithë shqiptarët janë alarmuar nga ndotja masive në Pollog e gjetiu, partia shqiptare akoma nuk ka dalur me ndonjë reagim. Përfaqësues të këtij...