Rajoni | arbresh.info | Page 959

Kategoria : Rajoni

208385

Heshtet tentativa e vetëvrasjes së komandant Malishevës

Autoritetet maqedonase as e konfirmojnë por as nuk e mohojnë se njëri nga liderët e grupit të Kumanovës, Muhamed Krasniqi, i njohur me nofkën Komandant Malisheva,...

gruevski

Humbën shërbimet e huaja në retorikën e Gruevskit

Ku humbën shërbimet e huaja të cilat Nikolla Gruevski në mënyrë bombastike i shfrytëzonte si lajtmotiv dhe sulm direkt ndaj akuzave të liderit të LSDM-së,...

Simpanza-majmun

Deri në 5 vite burg për personat që vodhën majmunin në Kavadar

Dy persona nga Kavadari mbrëmë kanë vjedhur një majmun nga Kopshti Zoologjik në Shkup, njoftoi sot policia. Personat që  vodhën majmunin Luka u kapën dhe u...

therr me thike

55 vjeçari vret vëllanë me thikë në Tetovë

Një person ka therur me thikë vëllanë e tij, i cili më pas ka ndërruar jetë. Vrasja ka ndodhur pas një zënke mes tyre në shtëpinë e tyre, rreth orës 13:00...

selia_e_bdi2

BDI: Kur na shajnë rritemi më shumë

Kritikat kundër partisë shqiptare në pushtet BDI në disa mediume online më shumë rrisin rejtingun se sa ndikojnë negativisht. Sipas një prononcimi për TetovaSot...

shota3-620x330

Komuna e Strugës memorandum bashkëpunimi me Ansamblin Shota (Foto)

Sot në ambientet e Komunës së Strugës, Kryetari Ziadin Sela priti disa përfaqësues nga Ansambli Shtetëror i Republikës së Kosovës ” Shota”, të udhëhequr...

kinezet ndihmojne maqedonasit

Qeveria kineze ndihmon atë maqedonase

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim e Republikës së Maqedonisë (DMSH) në një ceremoni e cila u mbajt në ambientet e këtij institucioni, pranoi një donacion nga...

zjarrefiksat ulqin

Zjarrfikësit shpëtojnë shtëpitë e banorëve para se të përfshihen në flakë

Ulqin – Me intervenim të përbashkët të Shërbimit të shpëtimit të Ulqinit dhe Tivarit të hënën u mbrojtën shtëpitë në Mërkot, njoftohet nga ky...

lybianemigrants

Edhe 909 emigrantë të rinj hynë në Maqedoni

Gjithsej 909 emigrantë gjatë natës së fundit kanë kërkuar vërtetime për azil në Maqedoni bëri të ditur Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), raporton...

izetbegoviq-vuciq

​Izetbegoviq: Nisma e Vuçiqit rrezikon dhe degradon pajtimin

Anëtari i Kryesisë së Bosnje e Hercegovinës Bakir Izetbegoviq, duke reaguar në iniciativën e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq për datë të përbashkët për...