Rajoni | arbresh.info | Page 3

Kategoria : Rajoni

eoo-650x358

Beograd, theren me thikë dy emigrantë

Dy persona janë plagosur në rrugën Savan në Beograd, pasi një person i armatosur ka sulmuar një grup të emigrantëve. Dy persona të plagosur janë transportuar...

protesta-shkup-sot_2263

Protesta antishqiptare, tenda para Kuvendit të Maqedonisë

Protestuesit maqedonas, të cilët që nga janari po protestojnë çdo mbrëmje kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të...

shkaterrimi-armeve-850x567

Serbia me 550 milionë dollarë për eksport të armëve

Qeveria e Serbisë në armë e municion sivjet do të investojë 43 milionë euro, ndërsa do të eksportojë armë me vlerë 550 milionë dollarë. “Ky do të...

prioka-780x439

Serbia paraqet kandidatët për Kryeprokuror të Krimeve të Luftës

Pas gati një vit e gjysmë pa një kryeprokuror krimesh lufte, qeveria serbe ka propozuar dy kandidatë – me sfida të mëdha përpara pasi Beogradi vazhdon të jetë...

moti_8849

Parashikimi i motit për Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell por shumë i ftohtë, posaçërisht në rajonin rreth Vardarit, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperaturat e mëngjesit do të...

epa05913876 Protesters carry Serbian flags and banners with slogans against newly elected President, Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic, during a protest against the results in the presidential elections in Belgrade, Serbia, 18 April 2017. Thousands of protesters demonstrated against the election of Prime Minister Aleksandar Vucic as president. Vucic won the 02 April 2017 Presidential elections with 55 percent of the votes.  EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Në Beograd vazhduan protestat kundër Vuçiqit

Qindra qytetarë serbë protestuan të enjten mbrëma në Beograd, për të 18 natë, kundër partisë në pushtet. Qytetarët, kryesisht studentë, u mblodhën...

23-Menda-_Arsim-Provimi_i_Matures_kete_vit_pa_pagese

Shqiptarët janë 32% në Maqedoni, këtë e tregon numri i maturantëve!

Të paktën 5120 maturantë të këtij viti janë shqiptarë ose më saktësisht nxënës që kanë paraqitur si provim të parë lëndën e gjuhës dhe letërsisë...

protesta_3545

Vazhdojnë protestat antishqiptare

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë...

bdi

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar...

kumanova-gjykimi-1406_1467276611-3521907

Beg Bajra: Në Lagjen e Trimave erdhëm me autoambulancë dhe me një polic (VIDEO)

Njëri nga të akuzuarit në rastin “Lagjja e Trimave”, Beg Bajra, pohon se pas sulmit në kullën e Gushincës, dikush i është lajmëruar Mirsad Ndrecajt...