Rajoni | arbresh.info | Page 3

Kategoria : Rajoni

moti-1-780x439

Parashikimi i motit për Maqedoninë

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të pakta dhe erë mesatare jugore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 9...

arber-ademi-1-750x430

Ademi: BDI është parti transparente, nuk bënë koalicione të fshehta

Këta të LR-PDSH-së vajtojnë se nuk kanë pushtet, ndërsa janë pjesë e Qeverisë. Në Gostivar është kandiduar ministër…, ka thënë zëdhënësi i Shtabit...

martesa

Martesat dhe shtatzanitë e hershme, problem i madh në Maqedoni

Sipas një raporti të UNDP martesat në moshë të hershme tek vajzat paraqesin problem global, ndërsa theksohet se ky fenomen është problematik edhe në Maqedoni....

22550081-10155915426323324-4186072376280633060-o-480x270_1508267897-584025

Zyrtare, Aleanca dhe Besa bashkëpunojnë në raundin e dytë zgjedhor

Ka përfunduar takimi mes partive Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja BESA dhe është arritur marrëveshje për bashkëpunim në rrethin e dytë të zgjedhjeve...

chepaest-supermarket-shop-581758

Buka dhe qumështi më lirë në Shkup sesa në Tiranë dhe Prishtinë

Shpenzimet për ushqime zënë peshën më të madhe në buxhetin e familjeve. Ushqime bazë të shportës, si qumështi, buka, vezët, djathi, orizi apo dhe perimet...

zoran-zaev-qytetar-780x439

Votat e shqiptarëve për LSDM-në do të kenë pasoja historike

Vota e shqiptarëve për LSDM-në dhe koalicioni prej në rreth të parë mes BDI-së dhe LSDM-së do të ketë pasoja historike për shqiptarët, ka vlerësuar...

i7r6i

Përmbyllet “Summit 100” në Shkup, kryeministrat e rajonit japin mesazhe bashkëpunimi

“Përforcimi i bashkëpunimit midis vendeve të Ballkanit Perëndimor, para së gjithash ekonomik në drejtim të rritjes së standardit jetësor të qytetarëve nga...

zgjedhjet-lokale_1508224887-8056255

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, 48 ankesa nga qytetarët tek KSHZ

Dyzet e tetë qytetarë në ditën e zgjedhjeve lokale kanë parashtruar ankesa në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) sepse nuk kanë qenë në Listën...

maqedoni-3-650x358

Partitë shqiptare në kërkim të koalicioneve

Partitë politike, në veçanti ato shqiptare kanë nisur kalkulimet për rrethin e dytë zgjedhor më 29 tetor, kur edhe do te zgjidhen 14 kryetarë të komunave me...

auto_ana_brnabiq1499630243

Brnabiq: Serbia e gatshme për investime në zgjidhjen e çështjes së të zhdukurve

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq ka thënë se Serbia është e gatshme të investojë përpjekje të mëdha në zgjidhjen e çështjes së personave të zhdukur, por...