Rajoni | arbresh.info | Page 2

Kategoria : Rajoni

lake_ohrid789_811222

Tjetër tërmet sot në Ohër

Një tërmet me magnitudë prej 2,9 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar sot në mëngjes në orën 3:52 në rajonin e Ohrit. Observatori...

serbia-do-t-euml-p-euml-rballet-me-temperatura-t-euml-larta-alarmon-edhe-p-euml-r-kosov-euml-n_hd

Në Serbi, temperaturat në vikend pritet të arrijnë në 42 gradë

Në Serbi, shërbimi hidrometeorologjik ka paralajmëruar se ditëve në vijim, temperaturat do të arrijnë mbi normalen. Sipas shërbimit, gjatë këtyre ditëve do...

screenshot_2

NATO: Serbia vendos për ministrin e Mbrojtjes

Zëdhënësi i NATO -s, Piers Cazalet tha me rastin e paralajmërimeve për emërimin e Aleksandar Vulinit në postin e ministrit të Mbrojtjes se i mbetet qeverisë...

marko gjuriq

Gjuriq: Kurrë s’do të heqim dorë nga Kosova, populli është i vendosur për të luftuar

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriq nga Graçanica e Kosovës ka porositur se Serbia kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova, transmeton...

Samuel Zhbogar FOTO 01

Zhbogar: Maqedonia është e fundit në rajon për ofrimin e ndihmës juridike falas

Maqedonia ka buxhetin më të ulët në rajon sa i përket ofrimit të ndihmës juridike falas për grupet e margjinalizuara dhe kjo duhet të ndryshojë. Kështu tha...

f1_duhani1361455928

Qeveria e Maqedonisë po përgatit ndryshime në ligjin për pirjen e duhanit

LSDM-ja është duke i përgatitur ndryshime në Ligjit për mbrojtje nga duhani, diçka që një kohë të gjatë e paralajmëronte edhe gjatë fushatës zgjedhore....

kokino-2

Njihuni me mrekullinë Kokino, shenjën me të cilën bota e njeh Maqedoninë

Matja e kohës dhe ditëve me të cilën orientohemi ne janë mrekullia vetë. Por a e dinit se prej Maqedonie buron shkenca e matjes së kohës? Po, është e...

dacic

Daçiq: Nga frika, Kosova as nuk aplikoi për anëtarësim në UNESCO

Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Serbisë, njëherit ministër i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia nuk rri duarkryq në lidhje me...

kyriakos-mitsotakis_1498570039-6687155

Mitsotakis: Shkupi nuk do të hyjë në NATO me referencën e përkohshme

Lideri i partisë më të madhe opozitare greke Demokracia e Re, Kiryakos Mitsotakis, deklaroi se Greqia nuk do të lejojë që Maqedonia të hyjë në NATO pa zgjidhjen...

epa06044793 Ana Brnabic, Serbian Prime minister hopeful, speaks during the Serbian chamber of commerce meeting in Belgrade, Serbia, 22 June 2017 (issued 23 June 2017). Brnabic is to be the first female and openly gay prime minister of Serbia if votes for her cabinet pass in Serbian parliament.  EPA/KOCA SULEJMANOVIC

AP: Kryeministrja e ardhshme e Serbisë e ka propozuar një qeveri pro-ruse

Kryeministrja e ardhshme e Serbisë, Ana Bërnabiq, e ka propozuar një politikan pro-rus për ministër të mbrojtjes, duke i dëmtuar shpresat në perëndim se...