Rajoni | arbresh.info | Page 2

Kategoria : Rajoni

screenshot_1

VMRO-BDI fillojnë negociatat për Qeverinë

Bisedimet mes VMRO DPMNE-së dhe BDI-së për formimin e Qeverisë kanë nisur sot mëson Alsat. Megjithatë partitë nuk ndajnë informacione për takimin i cili mbahet...

menduh-thaci_1480458120-7154885

Kush do ta zëvendësojë Menduh Thaçin?

Javën që vjen do të mblidhet Kuvendi qendror i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) për të vendosur për datën e mbajtjes së kongresit të jashtëzakonshëm të...

thumbs_b_c_8bb346357cb7b8845f63072f46386315-650x358

Shkupi, një ndër qytetet më të ndotura në Evropë

Sipas Institutit për Shëndet Publik të Republikës së Maqedonisë, e cila në Shkup organizoi një seancë plenare me punëtori për vlerësimin e efekteve të ajrit...

Aleksandar-Vuçiq-690x380

Vuçiq thotë se ka kontaktuar me shqiptarët – do t’i zgjidhim problemet pa armë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se beson që problemet në marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës do të zgjidhen në mënyrë të qetë,...

vetvrasje-620x330-780x439

Gjendet një i vdekur në Shkup, me plagë në kokë

Një person i vdekur, me plagë në kokë është gjetur gjatë ditës së djeshme në Shkup, tek qarkorja e Shkupit, pranë një makine. Pranë trupit ka patur edhe...

vojska

Serbët me peticion kundër luftës

Për shkak të deklaratave nxitëse të politikanëve vendor ditëve të fundit, qytetarët serbë kanë nisur një peticion “qytetarët e Serbisë kundër ideve të...

levizja-besa-780x439

Lëvizja Besa: Të ndalohet përbuzja e shqiptarëve në MPB

Lëvizja Besa me një komunikatë drejtuar Telegrafit në Maqedoni ka reaguar në lidhje me, për përbuzjet e BDI-së ndaj të punësuarve shqiptarë në MPB-në në...

industria-konzervuese-780x439

Pritet rritje e prodhimtarisë në industrinë e përpunimit të Maqedonisë

Udhëheqësit e subjekteve afariste në industrinë e përpunimit kanë pritje të volitshme për sasinë e prodhimit në tre muajt e ardhshëm, ndërkaq depotë janë...

almir-aliu-1003_1484738187-7575274

Caktohet gjykatësja për rastin e Almirit 4-vjeçar

Është caktuar gjykatësja e cila do të ndajë drejtësinë për rastin e 4-vjeçarit nga Kumanova Almir Aliu. Sipas burimeve të Alsat M, gjykatës i kësaj lënde do...

walker-arifi-sela_1484736257-3612726

Ja cili ishte mesazhi i Walkerit për partitë shqiptare të Maqedonisë

Ish ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, në orët e pasdites në Tetovë ka takuar përfaqësues të partive politike shqiptare në Maqedoni. Të...