Rajoni | arbresh.info

Kategoria : Rajoni

screenshot-24_1490471127-4106741

Arrestohen dy persona në aeroportin e Shkupit

Dy persona gjatë ditës së djeshme janë arrestuar në aeroportin e Shkupi “Leka i Madh”. Rreth orës 06:00 të mëngjesit gjatë kontrollit të pasaportës, nën...

screenshot-27_1490480068-1993851

Si u transportuan 8 ton drogë nga Maqedonia

Më shumë se një muaj më parë, policia italiane dhe doganat kapën 8 ton kanabis sativa që kishte kaluar nëpër Shqipëri dhe do të përfundonte në Ankona....

screenshot-11_1490458768-9206441

Sot 16 vjet nisi beteja e e UÇK-së në Kalanë e Tetovës

Sot është 16 vjetori nga beteja e UÇK-së në Tetovë, përballë forcave ushtarake dhe policore maqedonase. 25 marsi i vitit 2001 tetovarët i zgjoi ndryshe. Tanke,...

5chktkpturbxy85nzlknju0mwfjzme0zde0zmfiymm4mtezywq4mde3nc5wbmetlqlnaxqawsovas0b1gdcw5uh2tivchvsc2ntcy9nrefflzfknzrjyjqxnza1otuwndm2nji5y2fizdywnmy1mgy2lnbuzwfcaa

​“Jutarnji list”: Moska i fal Beogradit armë të fuqishme

Gazeta kroate “Jutarnji list” në numrin e sotëm merret me furnizimin e Serbisë me armatim nga Rusia dhe apostrofon marrëveshjen për gjashtë aeroplanë MiG-29,...

MAKEDONIJA EU DIJALOG

Vajgël: Nuk përzihem në politikën maqedonase

Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgël, ka demantuar të shtunën t’u ketë deklaruar mediave çfarëdo qoftë në lidhje me kryetarin e...

lugina-620x330

Problemi i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, politik

Përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, konsiderojnë se problemi i shqiptarëve në Luginë është politik, ndërkohë që zgjidhjen e tyre e...

149134-4xwakgeppb-650x358

Problemi i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, politik

Përfaqësues të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, konsiderojnë se problemi i shqiptarëve në Luginë është politik, ndërkohë që zgjidhjen e tyre e...

ssss_6326

Policia në Maqedoni kërkon t’u paguhen orët shtesë të punës

Sindikata e Pavarur e Policisë në Maqedoni kërkon që pjesëtarëve të policisë që vijnë në Shkup për punë tashmë disa muaj për shkak të angazhimit të tyre...

aleksandar-vucic_272468-e1459599814760-720x478

Vuçiç: Serbia, kurrë në NATO

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha se vendi i tij nuk do t’i bashkohet kurrë NATO-s apo ndonjë aleance tjetër ushtarake. Ai i bëri komentet me rastin e...

Johannes Hahn  FOTO 22

Hahn: BE nuk ka të ardhme pa Ballkanin

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Johannes Hahn ka deklaruar se, integrimi i Ballkanit është i rëndësishëm për vetë Unionin. “Europa nuk ka të ardhme pa...