LifeStyle | arbresh.info

Kategoria : LifeStyle

sensual-12-696x522

Ja pse meshkujt që ndihmojnë me punët e shtëpisë janë dashnorë më të zjarrtë

Disa hulumtime të reja tregojnë se meshkujt që kontribuojnë në punët e shtëpisë bëjnë seks më shpesh dhe më të mirë me partnerët e tyre. Për këtë...

5 mënyrat më seksi për ta zgjuar partenerin në mëngjes

Këto janë “11 zakonet” që ju bëjnë të mirë në seks

Shumë prej tyre janë nga më të çuditshmet…ndoshta nuk e kishit menduar më parë se edhe mënyra se si hani tregon për performancën seksuale. Zbulojini të...

rolex1

Rolex nxjerr në shitje një orë të re, por ja cila është e veçanta e saj

Rolex merr shkëlqim edhe më shumë. Ora zvicerane ka zbuluar një model të ri që shfaqet e më e bukur dhe më e ndriqueshme se asnjëherë më parë, transmeton...

kakkakakak

I jep djalit kanabis që t’ia lehtësojë dhimbjet e kancerit, por ndodh e pabesueshmja

Callie Blackwell ka rrëfyer historinë e pabesueshme që ka ndodhur me djalin e saj, i cili ishte i sëmurë nga kanceri. Përkundër transplantimit të kockave që ju...

firs

Ja çfarë bën një femër moderne në takimin e parë

Meshkujt që duan të paguajnë një darkë të shtrejtë në takimin e parë, kohëve të fundit nuk po pëlqehen edhe aq shumë nga femrat moderne. Sipas një studimi...

dashi

Ja pse keni nevojë për një Dash në jetën tuaj

Dashi është një forcë që nuk duhet injoruar dhe ka reputacion për pasionin dhe fuqinë e tij. Nëse ke nevojë për më shumë për t’u bindur që Dashi është...

shtat-euml-gj-euml-rat-q-euml-b-euml-jn-euml-foshnjat-n-euml-barkun-e-n-euml-n-euml-s_hd-780x439

Shtatë gjërat që bëjnë foshnjat në barkun e nënës

Në mesin e shumë pyetjeve që bëjnë çiftet derisa gruaja është shtatzënë, është edhe ajo se “çfarë është duke bërë foshnja në bark?”. Hulumtuesit...

bathroomdesignwardrobelaundry-image_1490522121-716367

Mësojeni trukun dhe mos u lodhni që t’i hekurosni rrobat çdo ditë

Ndonjëherë nuk është keq të dëgjosh këshillën nga ndonjë shtet tjetër, madje edhe nga kontinenti tjetër! Në të vërtetë, amvisat nga Azia kanë zbuluar...

life-coaching-happines

Hapat e thjeshtë për të qenë të lumtur

Si të jeni të lumtur? Është një pyetje shumë e thjeshtë por e mistershme, sidomos nëse merrni në konsideratë që njerëz të ndryshëm kanë perceptim të...

mjalt-euml-me-uj-euml-p-euml-r-t-u-dob-euml-suar-me-euml-mb-euml-lsi_hd-780x439

Mjaltë me ujë, për t’u dobësuar me ëmbëlsi

Një lugë mjaltë në mëngjes është dieta më e mirë dhe më e shëndetshme. Këshillat për dietat janë të pafundme, madje edhe ato që përfshijnë mjaltin....