Lajme | arbresh.info

Kategoria : Lajme

xhelal-sveqla

“Përgjegjësit për vrasjen e Astritit s`do të shpëtojnë duke i ndalë hetimet”

Në konferencë për media të mbajtur nga prindërit e Astrit Deharit dhe avokati Tomë Gashi u bë e ditur se hetimet do të bëhen nga ekspertë të pavarur nga...

screenshot_1

Trump “grusht” Serbisë, po punon për njohje më të gjerë të Kosovës

Veprimet e fundit të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se kanë shuar të gjitha shpresat se politika amerikane në raport me...

foto-1_5804

Kërkohet rritja e subvencioneve për familjet e dëshmorëve

Në takimin e radhës të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Solicale, në kuadër të Degës së PDK-së në Gjilan, u diskutua për gjendjen e përgjithshme...

thumbs_b_c_f180c4fcdde5a6ad26cab8a6f70ca5c8-650x358

Të burgosurit në kampet e përqendrimit në Serbi: Vazhdimisht të uritur, vdisnin nga torturat

Në kampet Shljivovica, Mitrovo Polje dhe Mitrovica e Sremit, janë regjistruar dhjetëra raste të torturës dhe trajtimit çnjerëzor të policëve serbë mbi burrat...

kadri veseli

Veseli i shkruan letër falënderuese ambasadores së SHBA-së në OKB (dokument)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar një letër Përfaqesueses së Përhershme të SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, ambasadores Nikki Haley,...

komf-isa-mustafa-foto-arsim-namani-8

Në zgjedhjet e ardhshme Isa Mustafa përsëri kandidat i LDK’së për Kryeministër

Vetëm LDK është duke kundërshtuar idenë e zgjedhjeve të reja të jashtëzakonshme. Nënkryetari Haki Rugova ka thënë se demarkacioni s’duhet ta çojë vendin...

federica-mogherini

Vizita e Mogherinit në Kosovë e rajon- Ja temat që do të diskutohen

Vizita e paralajmëruar e shefes së diplomacisë së Bashkimit Evropian Federica Mogherini në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, do të ketë një kuptim të...

141341-koyvvs1quk

Trump do të kërkoj nga Serbia ta njoh Kosovën

Veprimet e fundit të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, duket se kanë shuar të gjitha shpresat se politika amerikane në raport me...

16935530-1417992898231513-1573828600-o

Limaj: Pushtetarët janë kthyer në kërcënim për vendin

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar se Kosova ende ka mijëra të pagjetur derisa pushtetarët shkojnë dhe puthen në dialogun e Brukselit. Sipas...

141335-akicivwwxe

Arrestohet serbi i dyshuar për krime lufte në Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar të premten pasdite në Ranillug serbin Dragan Stojanoviq (53), i cili dyshuar për krime lufte në Kosovë. Sipas informacioneve nga...