Ekonomi | arbresh.info

Kategoria : Ekonomi

arbbb

Fushata zgjedhore lë pas agjendën ekonomike

Aleanca Kosovare e Bizneseve, me qëllim të avancimit, rritjes së bashkëpunimit dhe eksporteve të prodhimeve “Made in Kosova” në tregjet evropiane nënshkroi...

18721592_1509634389049172_1554382564_o

Pacolli: Synojmë robotizimin e fabrikave dhe rritjen e numrit të punëtorëve

Presidenti i AKR-së, Behxhet Pacolli bashkë më disa nga kandidatët për deputetë të kësaj partie vizitoi sot fabrikën e Tubave në Ferizaj. Gjatë kësaj vizite,...

img_9423

Hoti viziton Trepharm, prezanton Fondin 15 milonë euro të BB-së

Gjatë një vizite që ka zhvilluar në Fabrikën e prodhimit farmaceutik Trepharm në Fushë Kosovë, kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah...

kosova, zvicra, marreveshje, tatimi i dyifshte

Kosova e Zvicra nënshkruan marrëveshje për eleminimin e tatimit të dyfishtë (VIDEO)

Ministri i Financave Avdullah Hoti dhe ambasadori i Zvicrës, Jean Hubert Lebet nënshkruan marrëveshjen për eliminimin e tatimit të dyfishtë lidhur me tatimet mbi...

25_05_2017_7524936_kosova_dhe_zvicra

Kosova e Zvicra nënshkruajnë eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministria e Financave organizon ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për eliminimin e tatimit të dyfishtë lidhur me tatimet mbi të ardhurat, ndërmjet...

40c0637900000578-4538668-image-a-1_1495648176037

Eksplorimi i meteoritit mund të shkaktojë kolaps të ekonomisë

NASA ka nisur misionin për eksplorimin e meteorit metalik në vlerë prej 1,000 x (1012 ) dollarësh, transmeton arbresh.info. Ky eksplorim mund të shkaktojë kolaps...

slider_img3

10 shtetet me ekonominë më të fuqishme në botë

Sipas studimit të bërë nga “therichest.org” shteti si Amerika,Kina, India dhe Japoni do vazhdojnë të jenë lokomotiva e ekonomisë botërore të paktën deri ne...

auto_euro_500me-hekra-780x4391495088842

Rritet borxhi publik, shkon në 852.7 milionë euro

Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka njoftuar se borxhi publik ka arritur në shumën prej 852.7 milionë euro në vitin 2016, që tregon për një rritje vjetore prej...

avdullah-hoti-ruud-vermeulen-bedri-hamza-3

Mustafa: Hoti na ka kërkuar milionat jashtëligjshëm

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, thotë se Ministri në detyrë i Financave, Avdullah Hoti, i kishte kërkuar miliona për dividendë...

auto_auto_img_430514956229461495663291

Telekomi do të paguajë së paku 1.5 milion euro për shpenzimet gjyqësore të Arbitrazhit

Rreth 1.5 milion euro është pagesa që do të bëjë Telekomi i Kosovës drejt Z-Mobilet si pjesë e marrëveshjes të nënshkruar sot mes dy palëve. Drejtori...