Bota | arbresh.info

Kategoria : Bota

sasd-1

Brazil, 90 të dënuar arratisen nga burgu duke hapur tunel 30 metra

Një grup, prej 91 të burgosurish, ka arritur të largohet nga një burg në lindje të Brazilit duke gërmuar një tunel 30 metra. Lajmi bëhet i ditur nga mediat...

ccccffrfftggh-696x522

Sulmi në Manchester, 6-vjeçari kërkon të dhurojë gjak për të plagosurit

Një fëmijë 6 vjeç ka habitur të gjithë me gjestit të tij mjaft human. Kur kuptoi se nëna dhe motra e shokut të tij kishin mbetur të plagosur gjatë sulmit të...

16022016_emmanuel_macron

Macron: Putini nuk do të ketë asnjë lëshim për Ukrainën

Presidenti francez, Emmanuel Macron deklaroi dje se do të ketë bisedë të hollësishme dhe pa asnjë lëshim mbi dosjen ukrainase, me homologun e tij rus, Vladimir...

merk

Merkel: Bisedimet e G7 për klimën, aspak të kënaqshme

Bisedimet e liderëve të G7-ës për klimën të premten dhe të shtunën në Taormina (Itali) nuk kanë qenë aspak të kënaqshme, konfirmoi kancelarja gjermane,...

Zika-620x330

Zika më e rrezikshme sesa ishte menduar

Zika mund të jetë më e rrezikshme për foshnjat e palindura sesa është menduar më parë, thotë një studim i ri. Testet mbi majmunët shtatzënë të infektuar me...

_96242401_abedi

Publikohet imazhi i Salman Adebi para sulmit në Manchester

Imazhet e CCTV tregojnë sulmuesin vetëvrasës Salman Adebi para se të kryentë sulmin në Manchester. Gjatë sulmit në Manchester Arena, ku po performonte...

pales

Të burgosurit palestinezë i japin fund grevës së urisë

Qindra të burgosur palestinezë që gjenden në burgjet e Izraeli i kanë dhënë fund grevës së urisë që e kishin filluar që nga 17 prilli. Protesta e tyre ka...

1495902960klimaaaa

Samiti i G7-s, nuk ka marrëveshje për klimën

Liderët e grupit të G7-s nuk kanë mundur të arrijnë një marrëveshje për një deklaratë të përbashkët mbi ndryshimet klimaterike. Gjashtë liderë botërorë...

sharl de gol-varri

Vandalizohet varri i heroit kombëtar Sharl de Gol

Vandalët kanë dëmtuar varrin e Gjeneralit Sharl de Gol, liderit francez të rezistencës ndaj pushtimit nazist në Luftën e Dytë Botërore, dhe themelues i...

gettyimages-688363980

Momentet më të spikatura të Donald Trumpit gjatë udhëtimit jashtë SHBA-vë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, në shoqërinë e Zonjës së Parë, Melania Trump, vajzës së tij, Ivanka dhe dhëndrit, Jared Kushner, kanë kryer vizitën e...