Bota | arbresh.info

Kategoria : Bota

_97066861_b6da6cd6-ef68-46f6-bf4d-b9c295b03b29

Jerusalem, Izraeli largon detektorët e metalit nga vendi i shenjtë

Izraeli ka larguar deketorët e metalit nga vendi i shenjtë në Jerusalem dhe do të përdorë mbikqyrje më pak të dhunshme. Ky veprim ka ardhur pas votimit nga...

sis

Egjipti zotohet të vazhdojë bllokadën ndaj Katarit

Presidenti i Egjiptit Abdel Fattah al-Sisi ka deklaruar se qeveria e tij do të vazhdoje të mbajë bllokadën ndaj Katarit, duke kundërshtuar kështu përpjekjet...

59765080dda4c8a47b8b4567

Vjenë, policia në kërkim të 2 personave që diskutuan për bombë në gjuhën arabe

Dy persona janë dëgjuar duke biseduar për një bombë në gjuhën arabe, përderisa po udhëtonin me metro në Vjenë. Policia në kryeqytetin austriak ka nisur një...

170327-ivanka-trump-jared-kushner-white-house-se-439p_51cd0eed541d59578502917bf5981bb6-nbcnews-fp-1200-800

Jared Kushner dhe Ivanka Trump zbulojnë koleksionin e artit me vlerë deri në 25 milionë dollarë

Jared Kushner dhe Ivanka Trump kanë zbuluar ‘pa dashje’ detaje të reja financiare, duke përfshië më shumë se 70 asete ‘të harruara’. Mes tyre bën pjesë...

1500898624gggggggggg

Radikalizohen gjermanët, shkak: Refugjatët

Në Gjermani po vihet re një radikalizim i ndjeshëm i ekstremistëve të djathtë që kërcënojnë, sipas autoriteteve, “dhunë ekstreme e deri dhe veprime...

130513-F-BU402-254

Shmanget përplasja mes aeroplanit amerikan dhe atij kinez

Piloti i një aeroplani zbulues amerikan EP-3, ka shmangur një përplasje të mundshme me një aeroplan luftarak kinez mbi Gadishullin Korean, tha zëdhënësi i...

macron

Macron takohet me Bono Vox , premton më shumë ndihma për të varfërit

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i ka thënë liderit të grupit U2, Bono, se Franca do të respektojë angazhimin e saj për të rritur zhvillimin e ndihmave për...

An Israeli police officer checks the identification of a Muslim religious man on a main road leading to the Lion's Gate near the Al Aqsa Mosque compound in Jerusalem's Old City, Sunday, July 23, 2017. Israel installed new security cameras Sunday at the entrance to a sensitive Jerusalem holy site, as officials began indicating it was considering "alternatives" to the metal detectors at the contested shrine that set off a weekend of violence and raised tensions in the region. (AP Photo/Ariel Schalit)

“Izraeli është në prag të një lufte fetare”, thotë ish-ministrja e jashtme e Izraelit

Ish-ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzip Livni, ka deklaruar se ka frikë se Izraeli është në prag të një lufte fetare. “Shtimi i masave të sigurisë në vendin...

merkel

Merkel, Putin, Macron dhe Poroshenko bisedojnë për paqen në Ukrainë

Udhëheqësit e Gjermanisë, Rusisë, Francës dhe Ukrainës, Angela Merkel, Vladimir Putin, Emmanuel Macron dhe Petro Poroshenko, kanë zhvilluare sot biseda telefonike...

Approximately 1,200 refugees landed in Salerno, aboard the Maritime Maritime Patrol Ship of the Spanish Civil Guard "Rio Segura".

Libi, shpëtohen 278 emigrantë që për synim kishin Europën

Rojtarët e Libisë në dy operacione të veçanta kanë shpëtuar rreth 278 emigrantë që për synim kishin arritjen në vendet Europiane. Në njërin operacion janë...