Aktuale | arbresh.info

Kategoria : Aktuale

shpend-ahmeti-po-paralajm-euml-ron-di-ccedil-ka_hd-640x358

Ahmeti: Haradinaj gaboi në koalicion me PDK-në

Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se AAK e Nisma kishin bërë marrëveshje paraprake me PDK-në për koalicionin e bërë në mes këtyre tre...

18745186_10210870396173431_1368415957_o

Alpinistja Uta Ibrahimi arrin në Kosovë

Alpinistja Uta Ibrahimi sapo ka arritur në aeroportin Adem Jashari. Ibrahimi, e cila u bë alpinistja e parë shqiptare që ka ngjitur majën e Everestit që është...

18742328_10155186207015856_804519817_o

Pacolli: Ne mesin tonë nuk ka njerëz që zhvatin Kosovën

Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli gjatë një takimi me qytetarët e Mitrovicës ka thënë se kjo komunë është bastioni i AKR-së prej ditës së parë që...

petar-pavel

Gjenerali i NATO-s: Ballkani Perëndimor, portë e Evropës

“Nuk është rastësi, dhe u tha qartë nga shefat e mbrojtjes dy javë më parë dhe nga krerët e shteteve dhe qeverive të enjten, se ne duhet t’i...

policia, aksident, vrasje

13 vrasje brenda pesë muajve, shkaqet nga më të ndryshmet

Numri i vrasjeve në Kosovë muajve të fundit është shpeshtuar. Policia e Kosovës konfirmon për 13 vrasje në pesë muajt e fundit. Sipas sociologëve, një ndër...

zyra-e-avokatit-te-popullit-foto-nga-jasir-zeqiri-3-9789

Avokati i Popullit mobilizohet për ditën e zgjedhjeve

Institucioni i Avokatit të popullit më 11 qershor, ditën e zgjedhjeve do të jetë i hapur për ankesat në të cilat do të mund ti paraqesin qytetarët nëse kanë...

behgjet-pacolli-foto-05

Pacolli: Hoti është teknokrat i spikatur

Behgjet Pacolli në Interaktiv të KTV-së ka thënë se do të rrisin në maksimum bashkëpunimin me Avdullah Hotin. “Jam i bindur se me Hotin kemi harmoni të mirë,...

behgjet pacolli UP ligjerate

Pacolli akuzon rëndë Memli Krasniqin e PDK-së

Gjatë debatit në Interaktiv Behgjet Pacolli përkujtoi momente të bashkëqeversjen me PDK-në. Në këtë rrëfim të tij u veçua momenti kur ai foli për një...

demiraj7

Kolonel Dritan Demiraj flet për herë të parë pas marrjes së detyrës

Pas marrëveshjes Rama-Basha dhe emërimit të ministrave të rinj teknikë ka vazhduar puna me qeverinë teknike. Ministri i ri i Brendshëm, Dritan...

behgjet pacolli UP ligjerate

Pacolli uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë. “Në këtë muaj...