Zvicër, mijëra euro gjenden në një tualet

19:19 | 18 Shtator 2017

Prokurorët zviceranë janë duke hetuar rastin se pse dhjetra mijëra euro u hodhën një tualet në Gjenevë.

Paratë u gjetën në tualetin e një bankë dhe në tre restaurante që ndodhen aty pranë, transmeton portali arbresh.info

Mijëra franga thuhet se janë shpenzuar në riparimet e gypave për të çaktivizuar tubat përreth.

Shkatërrimi i parave në Zvicër nuk konsiderohet shkelje ligjore, por prokurorët vendas kanë konfirmuar se po shqyrtonin rrethanat rreth gjetjes së pazakontë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara