Zuckerberg për miliarderët: Askush nuk e meriton të ketë aq shumë para

15:23 | 5 Tetor 2019

Mark Zuckerberg, personi i pestë më i pasur në botë me shumë miliarda dollarë nën emrin e tij, tha se ai “kupton” nga vjen Bernie Sanders kur kandidati për president presidencial thotë se miliarderët nuk duhet të ekzistojnë.

“Nuk e di nëse kam një prag të saktë se sa para duhet të ketë dikush, por në njëfarë niveli askush nuk meriton të ketë kaq shumë para”, Drejtori i Përgjithshëm i Facebook (FB) tha gjatë një ngjarje të bashkisë në selinë e kompanisë në përgjigje të një pyetjeje të një punonjësi në lidhje me komentet e Sanders.

Zuckerberg aktualisht ka një vlerë neto prej afro 70 miliardë dollarë, sipas Indeksit të Bloomberg Billionaires. Ai më parë është zotuar të dhurojë 99% të aksioneve të tij në Facebook, transmeton portali arbresh.info.

“Unë mendoj se nëse bëni diçka të mirë, ju shpërbleheni, por mendoj se disa nga pasuritë që mund të grumbullohen janë të paarsyeshme,” tha ai në këtë ngjarje.

Në një veprim të pazakontë, Zuckerberg vendosi të transmetojë direkt ngjarjen e kompanisë, pasi audio nga takimet e brendshme të zhvilluara në korrik u zbuluan dhe u botuan në fillim të kësaj jave./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara