Zgjohet nga koma, kupton se i kanë vdekur familjarët nga Covid-19

10:50 | 6 Gusht 2020

Një burrë ka thënë se është zgjuar nga koma vetëm për të kuptuar se tërë familja i ka vdekur nga koronavirusi.

Scot Miller, 43 vjeç ishte duke luftuar me Covid-19 në kujdesin intensiv kur nëna e tij dhe partneri i saj vdiqën nga sëmundja, tha ai për BBC, transmeton portali arbresh.info.

Miller ndante një apartament në Edinburg me nënën e tij Normën, 76-vjeçe e cila vuante edhe nga demenca dhe partneri i saj 69-vjeçar.

Vetëm kur u zgjua nga koma ai e mori vesh për vdekjet e tyre.

43-vjeçari tha: “Kur isha lart në njësitin e kujdesit intensiv duke luftuar për jetën time, mamaja ime ishte në një lagje në katin e poshtëm, në thelb duke vdekur”.

Ai tha se së pari vuri re që diçka nuk ishte në rregull në 21 Mars kur nëna e tij pati një rënie dhe ai nuk ishte në gjendje të kthehej përsëri në këmbë.

Një ambulancë e çoi në Edinburgh Royal Infirmary, ku ajo testoi pozitive për virusin.

Tani katër muaj më vonë, Miller po vazhdon rimëkëmbjen e tij dhe nuk e di se kur do të jetë aq mirë sa të kthehet në punë.

Ai tha se ka qenë duke parë rritjen e rasteve të koronavirusit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar me alarm në rritje.

“Njerëzit duhet ta kuptojnë se është një vrasës i vërtetë, nuk mendoj se njerëzit me të vërtetë po e marrin seriozisht”, tha ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara