Zgjedhet shefja e re e Fondit Monetar Ndërkombëtar

19:46 | 25 Shtator 2019

Kristalina Georgieva është zgjedhur është shefja e 12-të e Fondit Monetar Ndërkombëtar.

Ajo ka mundur në konkurrencë George Osborne dhe guvernator i Bankës së Anglisë, Mark Carney.

Ajo pason Cristine Lagarde, e cila u zgjodh para pak ditësh në krye të Bankës Qendrore Evropiane.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara