Vritet një 19-vjeçar gjatë protestave në SHBA

10:14 | 30 Maj 2020

Donald Trump e ka vënë ushtrinë në njoftim për t’u vendosur në rrugët e SHBA-ve për herë të parë që nga trazirat e vitit 1992 në LA, ndërsa Minnepolis vazhdon në natën e katërt të protestave të dhunshme për vrasjen e George Floyd.

Një protestues 19-vjeçar u qëllua për vdekje në Detroit mbrëmë, ndërsa ushtarët në Karolinën e Veriut dhe në Nju Jork janë urdhëruar që të jenë gati të lëvizin brenda katër orëve dhe trupat në Kolorado dhe Kansas brenda 24 orësh, transmeton portali arbresh.info.

Policia tha se burri u vra pasi të shtënat u qëlluan ndaj një turme njerëzish pranë rrethit argëtues Detroit mbrëmë me dhjetëra protestues në rrugë, por oficerët nuk u përfshinë në të shtënat.

I dyshuari u tërhoq para turmës në një Dodge Durango dhe gjuajti me të shtëna rreth orës 11:30, dhe njeriu u shpall i vdekur në spital. Asnjë detaj rreth asaj se kush i qëlloi të shtënat nuk ishin menjëherë të disponueshme, tha policia./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara