Viktima e parë e koronavirusit në Japoni, ndërron jetë 80-vjeqarja jolarg Tokios

18:14 | 13 Shkurt 2020

Sot është konfirmuar viktima e parë e coronavirusit në Japoni.

Sipas ministrit japonez të Shëndetësisë, Kacunobu Kato, si pasojë e coronavirusi ka vdekur një paciente 80-vjeqare nga Kangava jo larg Tokios.

Ai nuk ka dhënë detaje tjera lidhur me këtë rast, që ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët japonezë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara