Viktima e parë, 18, nga shpërthimi i zjarrit në SHBA

10:18 | 14 Shtatorë 2018

Homazhe i janë kushtuar një adoleshenti i cili ka vdekur nga një shpërthim i gazit.

Leonel Rondon, 18, ka vdekur nga një shpërthim i gazit në qytetin Lawrence, Massachusetts. Së paku 12 persona janë lënduar dhe mbi 100 ndërtesa janë shkatërruar të enjten pasdite. Leonel thuhet se u vra kur një shpërthim shtëpie shkaktoi një oxhak që të binte mbi të ndërsa ishte ulur në makinën e tij.

Leonel thuhet se u vdiq pas një shpërthimi në shtëpi që shkaktoi rënien e oxhakut mbi makinën ku gjendej adoleshenti.

E dashura e Leonel Luisanna Rooselee, 20, ka bërë homazhe për të. Për një intervistë për Daily Star Online ajo e ka përshkruar atë si “shumë të ëmbël dhe të sjellshëm”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara