Video që po çudit botën: Tërmeti 7 ballë po shembte xhaminë por imami nuk e ndërpreu namazin

13:14 | 6 Gusht 2018

Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më parë.

E një video nga qyteti Lombok në Indonezi po bën xhiron nëpër botë, e ku shihet një imam i xhamisë i cili nuk e ndërprenë namazin ndonëse tërmeti ishte mjaft i fuqishëm për disa sekonda, transmeton Magazina.al

Në video shihet se si imami dhe disa njerëz të tjerë nuk lëvizin nga vendi deri sa po falnin namazin, ndonëse nga tërmeti me zor po rrinin në këmbë.

Shikoni pamjet:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara