Vazhdon rritja e numrit të rasteve me COVID-19 në Greqi

20:33 | 21 Nëntor 2020

Greqia ka shënuar 108 viktima të reja me koronavirus gjatë të shtunës, një rekord ditor.

Arbresh.info transmeton se 2,311 raste të reja me koronavirus janë shënuar në Greqi duke rritur numrin e përgjithshëm në 90,121 raste dhe 1,527 viktima.

Pasi izolimi dy mujor gjatë muajit mars i ndihmoi uljes së numrit të rasteve, një izolim i dytë hyri në fuqi gjatë muajit tetorë, afati i të cilit skandon në fund të këtij muajit, mirëpo kjo gjë është ende në dyshim, shkruan The Guardian./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara