Udhëtarët në aeroport ndalojnë për të kënduar himnin për fëmijët e ushtarëve të rënë gjatë shërbimit

20:18 | 11 Dhjetor 2018

Aeroporti i stërngarkuar i Nashvilit ka patur sot një ndalesë, pasi udhëtarët së bashku me disa trupa ushtarake ndaluan për të kënduar himnin kombëtar për fëmijët e prindërve të rënë në detyrë.

Fëmijët kanë fluturuar drejt Disneyëorld, në një udhëtim shpenzimet e të cilit ishin hequr pikërisht nga National International Airport, transmeton portali arbresh.info

Kur një frekuentim ajror njoftoi praninë e tyre mbi një altoparlant fëmijët u rreshtuan për të hipur në fluturimin e tyre.

Por më të tërë udhëtarët e pranishëm në aeroport ndaluan për të kënduar himnin kombëtar, përderisa ushtarët kishin marrë pozicionet e tyre përshendetëse për fëmijët.

Momenti prekës është ndarë në faqen e Facebook-ut nga njëra udhëtare e pranishme dhe deri me tani është shpërndarë në më shumë se 40 mijë herë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara