U refuzua nga pesë porte, ankorohet më në fund anija

16:06 | 13 Shkurt 2020

Një anije lundrimi që ishte bllokuar në det, sepse portet ishin të shqetësuara për pasagjerët që kishin koronavirus, më në fund është lejuar të ankorojë në Kamboxhia.

MS Westerdam ishte refuzuar nga pesë vende në Azi ditët e fundit, transmeton portali arbresh.info.

Një tjetër anije lundrimi në karantinë në Japoni ka më shumë se 200 infeksione – por Westerdam, me më shumë se 2,000 ekuipazh dhe pasagjerë, nuk ka asnjë.

Vetëm të martën, avioni i lundrimit u përpoq të zbarkonte në Bangkok, por iu mohua leja.

Një anije Thai Navy e shoqëroi atë nga Gjiri i Tajlandës, nga ku ajo filloi kursin për në Kamboxhia.

Të enjten në mëngjes, anija arriti më në fund në një pikë ankorimi në qytetin portual të Sihanoukville./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara