Turqia prodhon raketën e parë detare, testimet kaluan me sukses

11:41 | 7 Korrik 2020

Raketa e parë detare e Turqisë “ATMACA” e prodhuar në bashkëpunim mes kompanive të Industrisë së Mbrojtjes ROKETSAN dhe ASELSAN, së shpejti do të hyjë në inventarin e Forcave Detare të Turqisë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara