Turqia ka filluar gjyqin kundër liderit por-Kurd

11:41 | 7 Dhjetor 2017

Turqia ka filluar gjyqin kundër liderit por-Kurd

Ka filluar gjyqi i liderit por-Kurd dhe lidhjet e tij me terrorizmin, shkruan rt, transmeton arbresh.info.

Selahattin Demirtas shefi i partisë më të madhe opozitare, është kapur në vitin 2016 dhe ka kaluar gati një vit prapa grilave.

Në bazë të akuzave për terrorizëm ai mund të dënohet deri në 142 vite. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale