Trump thotë se s’do ta bëjë Pompeon këshilltar për siguri

00:35 | 13 Shtator 2019

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk e ka në plan që  Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo ta bëjë këshilltar të sigurisë kombëtare.

Trump këtë e ka thënë para reporterëve se ka folur me mëngjes me Pompeon për këtë dhe se ai “parapëlqen idenë që aty të jetë dikush tjetër”, shkruan TheHill, transmeton Klan Kosova.

Ka pasur raportime se Trump do ta emërojë Pompeon si zëvendësues të John Bolton të cilin e shkarkoi nga detyra gjatë së martës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara