Trump: Korea e Veriut nuk është më kërcënim, flini rehat

16:56 | 13 Qershorë 2018

Trump ka thënë që Korea e Veriut nuk është më kërcënim, flini rehat

Me anë të një postimin në Presidenti Trump ka thënë që Korea e Veriut nuk është më problem dhe veç flini rehat, transmeton arbresh.info.

“Sapo zbrita, një udhëtim I gjatë, por tash mund të ndjeheni më rahat se ditëve të tjera. Nuk ka më një kërcënim nuklear në Korea e Veriut. Korea e Veriut ka një potencial të madh për të ardhmen” ka shkruar Trump në Twitter.

“Para se të vija në pushtet mendonin që do të shkonim në luftë me Korenë e Veriut. Presidenti Obama kishte thënë që Korea e Veriut është kërcënimi jonë më i madh, por jo më – flini rehat” ka shkruar Trump./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara