Trump injoron paralajmërimet, e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

09:43 | 7 Dhjetorë 2017

Trump injoron paralajmërimet, e njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Presidenti Trump e ka njohur zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, shkruan Aljazeera, transmeton arbresh.info.

Ai e ka njohur Jerusalemin dhe ka treguar që do ta transferojë ambasadën amerikane atje.

Trump I ka injoruar paralajmërimet e ligës arabe që kanë kërcënuar sulm dhe kërcënimet e Erdogan për ndërprerje të marrëdhënieve me Izraelin./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale