Trump akuzon Kinën dhe Rusinë pë zhvlerësim të monedhës

17:07 | 16 Prill 2018
Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar Rusinë dhe Kinën për zhvlerësim të monedhave derisa Shtetet e Bashkuara rrisin normat e interesit.
Këtë deklaratë Presidenti Trump e ka bërë me anë të një postimi në profilin e tij në Twitter.
 “Rusia dhe Kina janë duke luajtur lojën e Zhvlerësimit të Monedhës derisa SHBA-ja rrit normat e interesit. E papranueshme!”, ka thënë Trump përmes një postimi në Twitter./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale