Treni që po barte granata dhe armë për ushtrinë del nga binarët

22:44 | 19 Qershor 2019

Treni që po barte materiale të rrezikshme ka dalë nga binarët në një pjesë pak të populluar t ë Nevadës, duke detyruar mbylljen e një autostrade të madhe ndër-shtetërore.

Incidenti i cili ndodhi në Wells të Nevadës 180 milje në perëndim të Salt Lake City, Utah, bëri që të mbyllet Ndër-shtetërorja-80 në të dyja drejtimet, transmeton portali arbresh.info.

Nuk ka pasur raportime të menjëhershme për lëndime, kurse autostrada është rihapur.

Dalja nga binarët përfshiu 19 vagonë të trenit që mbanin municione, armë dhe mjete shpërthyese, që për fat ishin më thellë të vendosura dhe nuk u prekën nga incidenti.

Materialet shpërthyese përfshinin nitrat të amoniumit, armë të vogla, granata si dhe municione./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara