“Time”: Matteo Salvini, fytyra e re e Europës!

22:33 | 13 Shtatorë 2018

Revista e përjavshme amerikane, “Time”, i ka kushtuar kopertinën e saj Matteo Salvinit, i zgjedhur për të përfqasuar fytyrën e re të Europës.

“Ne po punojmë për të rivendosur frymën evropiane që është tradhtuar nga ata që qeverisin Bashkimin Europian”, tha ministri i Brendshëm italian në intervistën e gjatë që i dha korrespondentit Vivienne Ëalt.

Artikulli prek çështje të tilla si emigracioni, puna, marrëdhëniet Itali-Rusi dhe lëvizja e re populiste e nisur nga Steve Bannon, shefi strateg i Trump.

Në temën e “Russiagate”, Salvini qëndron në mbrojtje të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës: “Lajmet e rreme shpërndahen 24 orë në ditë”./gsh/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara