Tillerson hiqet nga detyra e Sekretarit të Shtetit

14:04 | 13 Mars 2018

Tillerson hiqet nga detyra e Sekretarit të Shtetit

Me anë të një postimi në Twitter, presidenti Trump ka treguar që Tillerson nuk do të jetë më Sekretar I Shtetit, transmeton arbresh.info.

Ai e ka falënderuar atë për punën e tij dhe ka thënë që vendin e tij do ta zë shefi I CIA-s Mike Pompeo.

Kurse Gina Haspel do të bëhet shefe e CIA-s.

Ende nuk janë bërë të ditura detajet e këtij shkarkimi./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale