Tërmet i shkallës 4.2 në Turqi

11:40 | 1 Gusht 2020

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë goditi rajonin bregdetar të Mesdheut të Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAT) tha se lëkundjet ndodhën në orën 6:43 sipas kohës lokale, në thellësi prej 35,3 kilometrash.

Nuk janë raportuar viktima nga tërmeti.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara