Tanke, anije dhe topa, Putini riarmatos Asadin pas sulmit shkatërrues të SHBA-së

11:47 | 16 Prill 2018

Rusia ka nxituar t’i dërgojë armë të tjera regjimit të Asadit pas sulmit shkatërrues të aleatëve ndaj disa bazave kërkimore dhe ushtarake të regjimit sirian tre ditë më parë.

Dy anije ruse janë fotografuar në Gjirin e Bosforit gjatë ditës së djeshme duke transportuar armatim dhe mjete të ndryshme ushtarake duke filluar nga blindat, tek artileria si edhe anijet e vogla të patrullimit në det.

Anija pritet të zbarkojë në portin e Tartusit në Siri, e cila administrohet nga rusët.

Shpërndaje në rrjete sociale