Sulmet ajrore vrasin 10 militantë në Idlib

18:03 | 11 Janar 2017

Sulmet ajrore në provincën veriore siriane Idlib kanë vrarë 10 militantë të dyshuar të al-Qaeda.

Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut ka deklaruar se janë vrarë të paktën 10 militantë pasi raketa ka goditur dy automjete dhe tre motoçikletat në sulm ajror në Saraqib, në provincën që kontrollohet nga rebelët, transmeton arbresh.info.

Observatori ende nuk e ka të qartë nëse të gjithë militantët e vrarë janë anëtarë të frontit Fatah al-Sham. Grupi i të drejtave të njeriut thotë se ka gjasa të ketë edhe viktima tjera./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale