Stuhia i ka detyruar mbi një milion persona që të largohen nga Karolina e Jugut

08:32 | 11 Shtator 2018

Stuhia i ka detyruar mbi një milion persona që të largohen nga Karolina e Jugut

Stuhia e madhe që ka përfshirë pjesën jug-lindore të SHBA-së, i ka detyruar mbi një milion persona që të largohen nga shtëpitë e tyre, transmeton arbesh.info.

Ekspertët e kanë kategorizuar si stuhi të kategorisë së pestë.

Stuhia ka përfshirë Karolinën e Jugut, atë të Veriut dhe Virgjinian.

Nuk është bërë e ditur për viktima ose të lënduar por mund të pritet gjithçka./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara