Stuhi dëbore në Rusi, deklarohet gjendje emergjente

23:41 | 20 Nëntor 2020

Një stuhi dëbore ka goditur pjesë të lindjes së largët të Rusisë, duke shkaktuar ndërprerje të rrymës, kaosi në transport dhe mbyllje të shkollave.

Stuhia goditi rajonin Primorsky të enjten. Në qytetin portual të Vladistok erërat hodhën poshtë pemët e ngrira dhe linjat e energjisë elektrike, transmeton portali arbresh.info

Për këtë rast është shpallur gjendje emergjente në rajon.

Shërbimet e shpëtimit dhe ushtria po përpiqen të merren me pasojat. Të paktën 150,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara