Siri: Sulme vetëvrasëse kundër forcave qeveritare në Homs

10:34 | 25 Shkurt 2017

Të paktën 20 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur, në një sërë shpërthimesh të cilat ndodhën në ndërtesat e sigurisë në qytetin Homs të Sirisë.

Mediat vendase njoftojnë se shpërthimet kanë ndodhur të shtunën në mëngjes dhe se bëhet fjalë për një sulm vetëvrasës.

Jetën e kanë humbur të paktën 20 njerëz, ndërsa një numër i madh i tyre ka mbetur i plagosur.

Homsi është qyteti i tretë për nga madhësia në Siri, pjesë e madhe e të cilit është në kontroll të forcave të regjimit të presidentit Bashar al-Assad.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara