Sikur zonë lufte, pamjet e qytetit të Bejrutit

08:45 | 6 Gusht 2020

Ekipet e shpëtimit kanë vazhduar kërkimet për të gjetur të mbijetuar nën rrënojat e shpërthimit në Bejrut.

Deri tani janë konfirmuar të vdekur 135 persona e plagosur më shumë se 5,000 të tjerë, transmeton portali arbresh.info.

E pamjet që dalin nga qyteti libanez duken sikur një zonë lufte.

Këto janë fotot nga disa vende të Bejrutit të marra para dhe pas shpërthimit të së martës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara