Shtatë të lënduar nga rrëshqitja e shkëmbit në plazhin Zante

11:02 | 14 Shtatorë 2018

Së paku 7 persona kanë mbetur të lënduar nga një rrëshqitje e shkëmbit në plazhin Zante, Greqi.

Pamje janë kapur nga pushuesit ku tregohen pamje tmerruese derisa plazhistët vrapojnë për të shpëtuar jetët e tyre. Anijet me turistë u përplasën me turistë që filluan të largoheshin me njëri-tjetrin duke u përpjekur për të shmangur grumbullimin e gurëve në ujë shkruan Daily Star përcjell arbresh.info

Grupet e shpëtimit kanë thënë se ende janë duke vazhduar kërkimet për njerëz poshtë rrënojave.

Plazhi është i rrethuar nga shkëmbinjë dhe mund të arrihet vetëm përmes anijeve./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara