Shpërthim i fuqishëm në hyrje të stacionit policor

11:07 | 18 Tetor 2017

Autoritetet suedeze thonë se ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm jashtë një stacioni policor në jug të Suedisë, gjë që i ka shkaktuar dëme ndërtesës.

Nuk ka të lënduar dhe nuk është bërë asnjë arrestim, transmeton portali arbresh.info

sweden-police-station-explosion-3

Policia nuk ka treguar shkaktarin e shpërthimit në stacionin policor në Helsingborg.

Zyrtari i lartë i policisë së vendit, Dan Eliasson, e quajti atë “një sulm kundër shoqërisë”.

Shpërthimi shkaktoi dëme të konsiderueshme në hyrjen e stacionit policor dhe shkatërroi dhjetëra dritare në ndërtesat e afërta.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin rreth 50 kilometra në veri të Malomos, qyteti i tretë më i madh i Suedisë.

Ndëshkimet periferike midis bandave kriminale që luftojnë për territorin kanë ndodhur në qytetet e mëdha suedeze vitet e fundit./arbresh.info/

sweden-police-station-explosion

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara