Shpërthen dhuna në Bruksel, protestuesit përleshen me policinë

17:43 | 26 Maj 2019

Në protestën e “jelek-verdhëve” sot në Bruksel ka shpërthyer në dhunë, për shkak të së cilës policia është detyruar të përdorë sprej piperi.

Qindra protestues protestuan kundër padrejtësive shoqërore, dhe sipas AP-së, në këtë protestë kishte njerëz me pantallona të zeza që provokuan sulme ndaj organeve të sigurisë.

Në shumë vende kishte përleshje me policinë dhe disa persona u arrestuan.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara