Shefi i OKB-së: Gaza është në prag të luftës

14:17 | 19 Qershor 2018

Shefi i OKB-së: Gaza është në prag të luftës

Sekretari gjeneral i OKB-së Antonio Guterres ka paralajmëruar që situata e dhunës në Rripin e Gazës është në prag të luftës, transmeton arbesh.info.

Shefi i OKB ka thënë që ka marrë lajme nga një agjenci dhe është shokuar.

Ai ka thënë që ka përgjegjësi që të bëj një ristartim.

“Vrasja e fëmijëve dhe s stafit medikal si dhe gazetarëve është i papranueshëm” ka thënë Guterres.

“Këta punëtorë duhet të jenë në gjendje t’i bëjnë punët e tyre pa rrezik për jetën” ka përfunduar Guterres./Arbesh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara