SHBA me sanksione të reja kundër Rusisë

14:48 | 6 Prill 2018

Departamenti Amerikan i Thesarit ka njoftuar sanksione të reja kundër Rusisë, duke ia shtuar atyre ekzistuese edhe 40 biznesmenë të profilit të lartë, politikanë e kompani, transmeton portali arbresh.info.

Në total, 24 rusë dhe 14 njësi u vendosën në listë, në një masë që paraqet masat e fundit të ashpra nga Uashingtoni kundër Moskës.

Lista e “shtetasve të caktuar posaçërisht” tani përfshin Kryetarin e Këshillit të Komitetit të Federatës për Punë të Jashtme Konstantin Kosachev./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara