SHBA regjistron 1,611,691 raste me COVID-19

21:38 | 23 Maj 2020

Deri më tani janë regjistruar 1,622,691 raste me koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe së paku 96,479 persona kanë humbur jetën nga COVID-19, thuhet në të dhënat nga Universiteti i Johns Hopkins në SHBA.

Në numrin e përgjithshëm të të infektuarve dhe të viktimave përfshihen të gjitha rastet nga 50 shtetet dhe nga regjioni i Kolumbisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara