SHBA raporton mbi 21 mijë të infektuar brenda 24 orëve

08:37 | 29 Maj 2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar rreth 21,760 raste me koronavirus brenda 24 orëve dhe kanë regjistruar rreth 1,174 viktima, sipas të dhënave nga Universiteti i Johns Hopkins.

Arbresh.info raporton se deri më tani në SHBA janë raportuar 1,721,753 të infektuar dhe 101,616 të vdekur.

New York, me 366,733 dhe 29,529 viktima është vendi më i goditur në SHBA, pas tij vjen New Jersey, Ilinois dhe Kalifornia./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara